SEO, PPC a internetový marketing – Ostrava

internetový marketing ostrava internetový marketing ostrava

Jste z Ostravy nebo jen hledáte firmu z Ostravy na internetový marketing? Chcete optimalizovat webové stránky (SEO) nebo vytvořit reklamní kampaně (PPC) na Goole Ads a Seznam Sklik? Chcete poradit se správou nebo vést propagaci na Facebooku? Nevíte si rady, jak posílat newslettery, které budou efektivní?

PPC reklamní kampaně pro lokální firmy z Ostravy

Pokud hledáte firmu na tvorbu a správu reklamních kampaní (PPC) z Ostravy, tak možná máte sídlo v Ostravě nebo jste z blízkosti menšího města jako třeba Frýdku-Místku nebo Karviné, případně nabízíte službu, která je vhodná pro potencionální zákazníky v Ostravě.

Správa reklamní kampaně nevyžaduji osobní kontakt nebo osobní konzultace a je to jedna důležitá část v marketingu, která je doplněna o SEO nebo marketing na sociálních sítích. To je už větší porce služeb a práce, která je třeba reportovat klientovi a komunikovat, aby byla vzájemná dostatečná informovanost.

Proklikové reklamní kampaně na Google Ads a Seznam Sklik mají jednu velkou výhodu, kterou je flexibilita. Můžete cílit na uživatele, kteří hledají konkrétní klíčové slova nebo jsou z konkrétního kraje. Příkladem může být třeba „sushi restaurace Ostrava“ nebo „stavební firma Ostrava“.

Optimalizace webových stránek (SEO) pro lokální firmy z Ostravy

Princip je podobný jako placené kampaně, cílem je tedy se zobrazovat s webovou stránku ve vyhledávaní na určité klíčové slovo, jen s tím rozdílem, že se chceme s webovou stránkou zobrazovat v přirozených výsledcích, tedy neplacených, které mají obecné větší důvěryhodnost. Optimalizace webové stránky ve vyhledávání pro lokální firmy, tedy v našem případě třeba z Ostravy, je jednodušší, než celorepublikové optimalizace. U lokálně zaměřeného SEO jsou totiž specifické klíčové slova, která nejsou tolik konkurenční a to s ohledem na velikost lokace, tedy u příkladu Ostravy se jedná ideální optimalizaci, protože se bude jednat o hledané klíčové slova, ale ne tolik, jako například v Praze. Jednoduše například restaurací v Ostravě nebude tolik, jako v Praze, podobně jako kadeřnických salónů, půjčoven automobilů nebo například marketingových firem.

Nevýhoda SEO je, že trvá několik měsíců, než se podaří Google.cz a Seznam.cz přesvědčit, že vaše konkrétní webová stránka je lepší, než stovky jiných na internetu. Je to proces dlouhodobého „přesvědčování“, odborně říkáme tedy „optimalizace“, kdy se využívají metody on-page a off-page, tedy úpravy obsahové části webu a vnějších faktorů, které patří do oboru linkbuildingu, protože vyhledávač stále musí brát ohledy na to, že pokud se o některé firmě píše, dlouhodobě, tak předpokládá, že je populární, oblíbená a když v odborném magazínu vidí tematický článek s odkazem na vaši webovou stránku, tak si připisujete plusové bodíky v celkovém hodnocení. Daných ovlivňujících faktorů jsou ale stovky.

Výhoda SEO je, že nemusíte platit za každý proklik, za každého návštěvníka webu. Dále má SEO větší potencionál, protože stále přirozené, nereklamní výsledky ve vyhledávání mohou pro firmu přinést více užitku a SEO se stává dlouhodobou investicí, kterou zhodnotíte webovou stránku dlouhodobě. Není třeba optimalizovat roky a nemusíte se bát, když se SEO „vypne“, protože stránka má už natolik silnou autoritu, že jen taky rychle nespadnete do neviditelných pozic.

Facebook marketing pro lokální firmy z Ostravy

Uvědomujete si důležitost Facebooku, kde tráví stále více uživatelů svůj „druhý život“? Chcete jim být se svou firmou nebo informací „na blízku“? Nestačí být jenom aktivní, denně psát příspěvky, sdílet a odpovídat na komentáře. Nestačí, pokud nechcete něco více. Propagace na Facebooku je klíčovým prvkem řady firem. Ano, pokud prodáváte hutní materiály, tak to není ideální marketingový kanál. Ale máte eshop s módou, restauraci v Ostravě nebo třeba nabízíte masáže v Ostravě?

Na komunikaci se svými zákazníky je Facebook dobrým marketingovým kanálem a u lokálně zaměřených firem ještě více. Není to jen pro zákazníky, ale o komunikaci a typ sdělení není o tom, aby se něco nabídlo nebo prodalo. Restaurace v Ostravě by mohla fotit své denní menu a lákat na chutné pokrmy, stejně jako informovat o otvírací době, jestli tam probíhají akce nebo co je nového.

Co neděláme?

Nechtějte po nás, abychom tvořili letáky, billboardy, zajišťovali rádio nebo televizní reklamu. Jsme dobří na online reklamu, nikoliv offline. Proto raději vytvoříme newsletter do email marketingu, zajistíme spolupráci s blogery na sociálních sítích, ale pokud chcete vědět, v čem jsme opravdu dobří… zaměřujeme se nejvíce na vyhledávač Google, Seznam a Facebook. Tam lidé tráví nejvíce času a můžeme cílit na konkrétní lidi, kteří hledají konkrétní produkt, službu nebo informaci. Nechceme se zobrazovat s účinností 0,1%, ale mnohem více. Navíc vše lze měřit, dokážeme přesně určit, jaké jsou náklady na získání jedné objednávky nebo odeslání poptávkového formuláře. Někdy stačí ukázat, jak se každým měsícem zvyšuje návštěvnost webové stránky, jaké jsou konkrétní zdroje návštěvnosti a vědět, že všechno dává smysl.

Proč si vybrat na marketing Wepromo s.r.o ?

Otázka zní, chcete marketingovou firmu, která se o vše postará a vybere ty správné marketingové kanály, kde je vysoká pravděpodobnost efektivity? Wepromo s.r.o. patří mezi přední marketingové agentury se specializací na internetový (online) marketing a Public Relation. Máme zkušený marketingový tým a dokážeme ukázat výsledky, které vás přesvědčí. Jsme tým freelancerů pod jednou střechou, abychom byli schopni zajistit komplexní služby na klíč. Neplatíme tři asistentky, projektového manažera, tři obchodní zástupce, ředitele ani za velkolepě vymazlený brand za reklamu. Platíte za tedy reálně za službu. Nejsme velká online agentura.

Sídlo firmy Wepromo s.r.o. je možná ve Frýdku-Místku, ale se svými klienty jsme pravidelně v kontaktu. Nejvíce klientů máme ve Frýdku-Místku, Ostravě, Brně a Praze, kde jezdí hlavní marketingový specialista komunikovat se svými klienty. Vzdálenější města řešíme často přes Skype konferenci nebo pravidelné hovory. Zakládáme se na tom, aby klient byl vždy dobře informován o průběhu a věděl o každém kroku, pokud bude chtít.

Výhody marketingu s firmou Wepromo?

  • Jsme rodinný flexibilní tým marketingových specialistů
  • Budete vždy jednat s tím nejzkušenějším v týmu
  • Máme dlouholeté zkušenosti, víme co funguje a jak pracovat efektivně
  • Zajistíme hlavní marketingové kanály SEO, PPC a Facebook
  • Specializace pouze na internetový (online) marketing
  • Budeme dělat marketingu pro vaší firmu, jako by se mělo jednat o náš vlastní projekt

Kontaktujte nás

  • info@wepromo.cz
  • 774 390 488